دسته‌ها
اخبار روز مقالات

فیسبوک تبلیغات سیگنال را در اینستاگرام نمایش نمی‌دهد

سیگنال، سرویس پیام‌رسانی رمزنگاری‌شده، چند روز پیش در اطلاعیه‌ای مدعی شد فیسبوک به این پلتفرم اجازه‌ی خرید تبلیغات در اینستاگرام را نمی‌دهد. سیگنال در این تبلیغات قصد داشته توضیح دهد فیسبوک چه داده‌هایی را از کاربرانش جمع‌آوری می‌کند.

براساس گزارش سی‌نت، سیگنال در بیانیه‌ای با تیتر «تبلیغاتی در اینستاگرام که فیسبوک به شما نشان نمی‌دهد» گفت «یک تبلیغ هدفمند چند متغیره» طراحی کرده است تا داده‌های شخصی‌ای را نشان دهد که فیسبوک از شما جمع‌آوری می‌کند و مجوز دسترسی به آن‌ها را می‌فروشد. براساس اسکرین‌شات‌‌های منتشرشده، تبلیغات سیگنال به کاربران اینستاگرام امکان می‌داده از سیاست‌های تبلیغاتی فیسبوک آگاه شوند.

عنوان تیتر اول ما

برای مثال در یکی از تبلیغات آمده است: «این تبلیغ را دریافت کرده‌اید چون شما یک مهندسی شیمی عاشق ژانر موسیقی پاپ کره‌ای هستید. این تبلیغ از لوکیشن شما استفاده کرد تا بفهمد که در برلین حضور دارید. شما فرزند جدیدی دارید، به‌تازگی اثاث‌کشی کرده‌اید و اخیرا احساس خوبی نسبت‌به ورزش‌های مربوط به بارداری دارید».

سیگنال می‌گوید تبلیغ طراحی‌شده توسط این شرکت شماری از اطلاعاتی را نشان می‌دهد که سیستم تبلیغاتی فیسبوک از کاربران جمع‌آوری می‌کند تا تبلیغ هدفمند به آن‌ها نشان دهد. سیگنال می‌گوید «فیسبوک به این ایده علاقه نداشته» و حساب کاربری تبلیغاتی سیگنال را در اینستاگرام غیرفعال کرده است.

سیگنال در بیانیه‌ای انتقادی می‌نویسد: «ظاهرا شفاف بودن دررابطه‌با نحوه‌ی استفاده‌ی تبلیغات از داده‌های مردم کافی است تا مسدود شوید. در دنیای فیسبوک، تنها استفاده‌ی قابل‌پذیرش این است آنچه را که انجام می‌دهید از جامعه‌تان پنهان کنید». 

دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

سلام دنیا!

به وردپرس خوش آمدید. این اولین نوشتهٔ شماست. این را ویرایش یا حذف کنید، سپس نوشتن را شروع نمایید!